Facebook Twitter Vimeo


Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Facebookta Paylaş
Tweetle

Online Kayıt Olma Adımları

Yarışmaya aşağıdaki adımlarla online kayıt olabilirsiniz:
Önemli: Eğer daha önce bir MCR Racesetter yarış sitesine üye olduysanız, eposta ve şifre bilgileriniz diğer yarış sitelerinizde geçerlidir. 3. Adımdan devam edebilirsiniz.
1-Kullanıcı Hesabı açılması
Bu sebeple ilk önce her sayfanın sağ üst köşesideki “Kullanıcı Girişi / Yeni Kayıt” sekmesinden yeni kullanıcı kaydı oluşturmalısınız..
Her kullanıcı farklı bir email adresine sahip olmalıdır . (Çocuklarımızın epostası yoksa, kendinize ait ikinci bir epostayla kayıt olabilirsiniz.)
Arzu ederseniz bir profil fotoğrafı bile ekleyebilirsiniz.
2-Hesap Aktivasyonu
Eposta adresinize gelecek aktivasyon koduna tıklayarak kullanıcı hesabını aktive ediniz.
3-Kullanıcı girişi
Sayfanın sağ üst tarafından kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.
4-Yarışma Kayıt
“Kayıt Ol” sayfasında, sol sütunda BAŞVURU DURUMUNUZ artık kayıt yapılabilen parkurlar vardır. Parkurunuzu seçip kayıt olabilirsiniz.

Macera Yarışı Nedir?

Macera Yarışları, bir çok spor disiplini ve aktivitenin beraberce yapıldığı, yurtdışında multi-sport adıyla da anılan bir takım sporudur. Tek gün veya haftasonu süren hızlı yarışlar çok yaygındır. 3 ve daha fazla geceyi aşan, "ekspedisyon tipi" olarak adlandırılan yarışlar ülkemizde pek yapılmamaktadır.

Macera Yarışları'nda çoğu zaman sabit bir parkur veya rota yoktur. Katılımcılara bir harita verilir ve belirli noktaları verilen sıra ile dolaşmaları (eğer sıra verilecekse) istenir. İki nokta arasında takım istediği şekilde hareket eder.

Macera Yarışları'nda uygulayabileceğiniz spor branşlarının başlıcaları şunlardır: Koşu - trekking, dağ bisikleti, yön bulma, oryantiring, ip inişi, iple yan geçiş, tırmanış veya ip çıkışı, kano / deniz kayağı, yüzme, kar kayağı, hedikli yürüyüş, paten, binicilik, akıl oyunları, vb.

Nasıl Antrenman Yapabilirim?

Macera Yarışları'na yönelik en iyi antrenman yarışa katılmaktır!.

Macera Yarışında başarıyı sağlayan etken nedir? Birden fazla mıdır?

Sabah başlayıp akşam bitse bile macera yarışları eğlenceli, zorlu ve kendine özgüdür. Bir çok iyi sporcu, belli bir branşı iyi yapabilir ama branşlar arasında geçiş yaparak gün boyu ilerlemek belli zorluklar içerir. Bu zorluklar sadece fiziksel değildir: Takım arkadaşınızla uyum, doğru beslenme, hedefe odaklanma, ikmalsiz olarak bütün malzemenizi taşımak gerekir..

Macera Yarışı için nasıl Malzeme seçmeli? (görseller http://www.macerayarislari.com/docs/kutuphane/malz_list.php )

Macera Yarışçıları yarış boyunca malzeme ve kıyafet değiştiremedikleri için işlevli, hava koşullarına dayanıklı ve uyumlu, hafif malzemeler bir takımı diğerinden daha başarılı ve konforlu kılabilir. .

Malzeme seçerken önemli bir diğer nokta, yarış koşullarını iyi düşünüp hangi malzemelerin gerekli olabileceğini analiz etmektir. Doğada yapılan aktivitelerde mevsim ve arazi koşulları kadar, bireylerin özellikleri de malzeme seçimini belirler. Çok terleyen bir sporcu veya ayak tabanları hassas bir kişinin ihtiyaçları diğerlerinden farklı olacaktır. .

Aşağıda temel bir malzeme kontrol listesi vardır. Bu listeyi katılmak istediğiniz yarışlar, elinizde mevcut olan malzemeler, mevsim koşulları, spor disiplinleri, kendi fiziksel özellikleriniz ve tabiî ki bütçeniz ile beraber analiz etmelisiniz. .

Doğru malzemenin sizi şampiyon yapma şansı çok düşüktür; ancak yanlış - eksik malzeme nedeniyle yarışı yarım bırakmak zorunda kalan, "hayatta kalma mücadelesi" anılarına sahip olan takım sayısı düşündüğünüzden fazladır. Siz siz olun, öncelikli malzemeleri tamamladıktan sonra şık ve marka malzemeler alın. .

Giyim: (kişi başı)

İç kat: Orta kat: Dış kat: (yağmur ve şiddetli rüzgar için) Ayaklar: Giyim Aksesuarları: Malzeme (kişi başı) Malzeme (Takım için)
Gönüllü Olun
Eğer yarışmacı t-shirt’ü giymeyecekseniz, gönüllü görevli olarak bu maceranın gerçekleşmesine destek olabilirsiniz. Gönüllü olmak için tıklayın
Foto Galeri
MAY
Kurabiye Macera Yarışları bir Macera Akademisi - Race Setter organizasyonudur.
© 2012 Tüm hakları saklıdır.
Web Tasarım : Renkli Kare